AKTUALNOŚCI (WSZYSTKIE)


   Nowy rok, nowe wyzwania.
    21.01.2019

Rok 2019 już na dobre zadomowił się w naszej świadomości, zima w końcu jest zimą, a sezon koncertowy powoli zaczyna startować. Ten rok jest dla nas o tyle wyjątkowy, że rozpoczyna on obchody 25 - lecia zespołu NORTH CAPE.

Nasz jubileusz potrwa co najmniej do połowy roku 2020. W tym czasie będziemy chcieli zaśpiewać dla Was szereg wyjątkowych koncertów, w różnych, ale zawsze wyjątkowych miejscach. Zachęcamy do śledzenia naszej strony, a także fanpage na Facebooku, gdzie będą się pojawiały informacje o nadchodzących koncertach.

Pierwszym portem, do którego zawitamy będą Tychy. Już 26 stycznia zaśpiewamy podczas "Zimowej Rozgrzewki przed PPP" w Pasażu Kultury Andromeda. Serdecznie zapraszamy i żywimy nadzieję, że uda nam się spotkać z wieloma przyjaznymi twarzami w czasie tego wyjątkowego okresu, jakim jest dla nas świętowanie ćwierćwiecza NORTH CAPE na scenie!

Pozdrawiamy, załoga NC.   Sezon 2017 przechodzi do historii.
    13.11.2017

10 listopada, w Lubinie, w CK Muza zaśpiewaliśmy ostatni koncert w tym roku. 2017 rok obfitował w wiele przyjemnych chwil, w różnych miejscach Polski i Europy. Wystarczy wspomnieć Festival Chant du Marin w Paimpol, czy Bie Daip w Appingedam, a także Port Pieśni Pracy w Tychach, czy Festiwal Rawa Gra Szanty i wiele, wiele innych.

Teraz przed nami okres wytężonej pracy nad nowym materiałem, ale nie tylko. Zespół pracuje nad swoim własnym studio nagraniowym i salą prób, a co za tym idzie - niewykluczone, że jeszcze w tym roku rozpoczniemy nagrywanie nowego materiału.

Pozdrawiamy, North Cape.   Bilety na II edycję festiwalu "Szanty w Operze" już w sprzedaży!
    04.04.2017

Z wielką radością pragniemy Wam przekazać informację, że ruszyła już sprzedaż biletów na II edycję naszego festiwalu „Szanty w Operze”!          http://opera-slaska.pl/kup-bilet/?id=886

 

Kiedy tylko wszystko się zazieleni, z nieba znikną wszystkie chmury, a uczniowie i studenci odsuną w niepamięć całoroczne trudy, spotkamy się w Operze Śląskiej i będziemy wspólnie przeżywać nasze muzyczne święto.

Pokrzepieni sukcesem pierwszej edycji postanowiliśmy iść przetartym rok temu szlakiem i zaprosić Was na szantowy wieczór w doborowym towarzystwie w Operze.

 

Tego wieczora czeka nas moc atrakcji, muzyki, dobrej energii i humoru. Na scenie zameldują się:

  • Old Marinners – zespół ze Skarżyska Kamiennej zafascynowany muzyką żeglarską i różnorodnymi folkowymi brzmieniami, które z polotem i finezją wplatają w swój autorski repertuar. Nie sposób nie poinformować tutaj, że posiadają w składzie kobiety, co sprawia, że wśród tegorocznych koncertów, właśnie ten będzie najatrakcyjniejszy wizualnie.
  • Banana Boat – sekstet wokalny, o którego zasługach i klasie nie trzeba się specjalnie rozpisywać. Może nie są już młodzi, ale nie można powiedzieć, że starzy. Może nie są już piękni, lecz jeszcze nie odrażają. Za to śpiew…śpiew to ich najmocniejsza strona.
  • North Cape – gospodarze wieczoru i dobry duch „Szant w Operze”. Pięciu szalenie przystojnych mężczyzn o fenomenalnych głosach. Mocno udzielają się za granicą, gdzie pokazują, jak się śpiewa w Polsce. 

Na bieżąco będziemy Państwa informować o szczegółach, a także o tym, kto i w jaki sposób nam pomaga przy organizacji festiwalu.

Nie może Was tam zabraknąć!   Wiosna - wszystko kwitnie!
    28.03.2017

Cały świat powoli zacznie zielenieć, przyroda budzi się do życia, a my - my szykujemy szereg niespodzianek na nadchodzące ciepłe miesiące. Po pierwsze nasz terminarz zaczyna się regularnie zapełniać, co nas bardzo cieszy, gdyż daje nam to nadzieje na spotkanie z Wami. Pojawimy się m.in.: w Lubinie i w Appingedam. Po drugie - niesamowicie miło nam poinformować, że 24 czerwca odbędzie się II edycja naszego festiwalu "Szanty w Operze". Więcej szczegółów niebawem!

Pozdrawiamy, NC.   Przygotowania do sezonu, Sail Ho w 2017 roku!
    02.02.2017

Za oknem zimowy, wręcz bajkowy krajobraz, a Kejpy bez wytchnienia pracują nad nowym materiałem, który będzie można usłyszeć podczas tegorocznych koncertów. Z przyjemnością informujemy, że potwierdzamy już pierwsze terminy, takie jak: Festiwal w Kunicach, Festiwal "Rawa gra szanty", czy "Szantyskar". Chcemy też z wielką dumą zakomunikować, że kolejny rok z rzędu pojawimy się na renomowanych, europejskich festiwalach, a przede wszystkim drugi raz na festiwalu w Paimpol!

Do zobaczenia niedługo, NC!   Harwich International Shanty Festival - czyli ostatni akcent europejskiej trasy koncertowej 2016.
    07.10.2016

Po festiwalach we Francji, Holandii i Niemczech przychodzi czas na ostatnią odsłonę naszych koncertów poza granicami Polski. W dniach 8-9 października będziemy reprezentować Polskę na scenach w Harwich. Zapraszamy wszystkich mieszkających w tych okolicach. Chcielibyśmy także uchylić rąbka tajemnicy iż wróbelki ćwierkają, że w tym roku jeszcze nas posłuchacie w kraju!

Pozdrawiamy, NORTH CAPE.   Przed nami Bie Daip i nowatorski koncert w Opolu.
    25.08.2016

Sezon wakacyjny powoli dobiega końca, a my możemy się pochwalić kilkoma sukcesami, takimi jak Festiwal w Breście, w Bremen i kilka koncertów w Polsce.

Nadchodzący weekend przyniesie nam moc kolejnych zagranicznych wrażeń. Zadebiutujemy na scenach holenderskiego festiwalu "Bie Daip" w Apingedam, gdzie zaśpiewamy szereg koncertów w sobotę i niedzielę. Spotkamy tam także wielu znajomych, co jeszcze bardziej potęguje w nas ekscytację - nie możemy się doczekać!

Zespół North Cape od początku swojego istnienia stawiał na innowacje. Pomysły, które nikomu nie przyszły wcześniej do głowy - to nasza domena, dlatego bez wahania przyjęliśmy propozycję zaśpiewania koncertu na dworcu PKP w Opolu z okazji I urodzin Railway Hostel. Takie przedsięwzięcie nie miało jeszcze miejsca w Polsce, tymbardziej jest nam miło, że możemy przetrzeć muzyce żeglarskiej kolejny szlak. 3 września, sobota, godzina 20.00 zapraszamy!

Z uśmiechem, NORTH CAPE.   Witaj Europo!
    13.07.2016

Już 14 lipca rozpoczynamy tegoroczną europejską trasę koncertową. Pierwszym przystankiem na naszej koncertowej mapie jest Francja, a dokładniej Brest i największa w tej części świata impreza o podłożu żeglarskim. W tym roku poza granicami Polski będzie można nas jeszcze zobaczyć w Niemczech (Bremen) , Holandii (Apingedam) oraz w angielskim Harwich. Niedługo po powrocie do kraju, 23 lipca zaśpiewamy w Rawie Mazowieckiej na festiwalu "Rawa gra szanty".

Pozdrawiamy, N.C!   I Festiwal "Szanty w Operze" już w maju!
    20.03.2016

Śpieszymy z wiadomością, że udało nam się spełnić kolejne z naszych marzeń! 13 maja będziemy gospodarzem pierwszego szantowego festiwalu "Szanty w Operze".

Organizacja takiego przedsięwzięcia od dawna kołatała w głowach członków zespołu. Przy pomocy przyjaciół z zaprzyjaźnionych firm i stowarzyszeń, a także Opery Śląskiej w Bytomiu w końcu zrealizuemy nasz plan.

13 maja, o godzinie 18.00 rozpocznie się wydarzenie, które przeciera muzyce żeglarskiej nowe kursy, wszak takiego festiwalu jeszcze nie było w Polsce! Na scenie, poza nami, pojawią się nasi przyjaciele: Ryczące Dwudziestki i Perły i Łotry. Porządna dawka morskich pieśni, okraszona nutką nieprzeciętnego humoru powinna odczarować datę piątku trzynastego i sprawić, że nikt z nas nie będzie się go obawiał.

Bilety do kupienia pod adresem: http://opera-slaska.pl/kup-bilet/?id=725

Pozdrawiamy i do zobaczenia!   North Cape do Francji i Holandii!
    20.03.2016

Miło nam poinformować, że kolejny raz będziemy reprezentować polską scenę muzyki marynistcznej na zagranicznych festiwalach.

W lipcu, w dniach 13-19 wystąpimy podczas zlotu żaglowców we francuskim Breście. Miesiąc później, w ostatni weekend sierpnia zameldujemy się na scenach festiwalu Bie Daip w Appingedam, w Holandii.

Pozdrawiamy, N.C.   Coś się kończy, coś się zaczyna.
    20.03.2016

Koncert, który odbył się 24 października w Pszczyńskim Centrum Kultury był zwieńczeniem jubileuszowego roku, w którym świętowaliśmy XX-lecie zespołu, ale jak się też okazało końcem pewnego etapu w historii grupy.

Z powodów osobistych Maciej "Dziura" Jureczko postanowił zakończyć współpracę z North Cape. Jak nie od dziś wiemy - natura nie znosi próżni. Tak było i w tym przypadku. Już podczas wyżej wymienionego koncertu zaprezentowany został nowy członek zespołu - Krzysztof Ściepłek, znany niektórym z występów w formacji Shantażyści, zaprzyjaźnionej z N.C.

Maćkowi dziękujemy za wspaniałe lata, świetne koncerty, mnóstwo przebytych razem kilometrów i godziny spędzone razem w drodze ku sukcesowi North Cape. Krzyśkowi i sobie życzymy kontynuacji dobrej drogi, którą zespół obrał w ostatnich latach.

Pozdrawiamy, North Cape.   Podsumowanie 2015
    18.01.2016

No to czas na małe podsumowanie roku 2015 smiley

Zaśpiewaliśmy dla Was 35 koncertów.
Odwiedziliśmy - Niemcy, Finlandię, Francję, Szwecję oraz Holandię.
Przebyliśmy 15802 km prawie wszystkimi możliwymi środkami transportu, zaczynając od samochodu, poprzez samolot, autokar i kończąc na promie smiley

Dzięki że byliście z nami - i widzimy sie w 2016 roku.
NORTH CAPE   Zapraszamy do Jaworzna i Pszczyny
    08.10.2015

Kochani,

intensywny sezon powoli dobiega końca. Czas na cumowanie.
Serdecznie zapraszamy na dwa finałowe koncerty tego roku. W piątek 23 października, wystapimy na klimatycznych JawSzantach w Jaworznie, a dzień później - 24 października wykonamy autorski recital w Pszczyńskim Centrym Kultury. Oba koncerty będą podsumowaniem 20-stoletniej działalności artystycznej zespołu NORTH CAPE.

Serdecznie Zapraszamy !

    Ster na Bydgoszcz
    17.06.2015

W najbliższą sobotę (20 czerwca) zapraszamy wszystkich na nasz koncert w ramach VIII bydgoskiego festiwalu wodnego "Ster na Bydgoszcz". Impreza jak co roku odbędzie się na Wyspie Młyńskiej, a my pojawimy się na scenie o godz. 18. W czasie półtoragodzinnego koncertu na pewno usłyszycie troche tradycyjnych szant, folku morskiego oraz odrobinę popu, a wszystko to oczywiście w wydaniu a'cappella. Pięciu facetów, każdy od urodzenia z instrumentem przy sobie. Będzie się działo, a humoru i dystansu do całego świata zapewne nie zabraknie. Zapraszamy wszystkich i do zobaczenia.   North Cape na Dniach Goczałkowic
    11.06.2015

Już w najbliższą sobotę 13 czerwca o godz. 20:00 zapraszamy wszystkich na nasz koncert do nowootwartego Wake Parku w Goczałkowicach. W repertuarze tradycyjne szanty, folk morski, a także szczypta rozrywki w wydaniu a'cappella. Pompatycznie na pewno nie będzie, ale trochę dobrego humoru z dużym dystansem do samych siebie zapewne nie zabraknie. Do zobaczenia w Goczałkowicach.   Kubryk 2015 - Nagroda Publiczności
    24.05.2015

Za nami XXXI Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską Kubryk 2015.

Pragniemy Wam z całego serca podziękować za cudowne przyjęcie, świętną atmosferę i SZÓSTĄ w historii NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI !!!

Śpiewanie dla Was to największa przyjemność. Dziękujemy Wam za wszystko. Do zobaczenia za rok :)   NORTH CAPE nagrał klip do "Gry o Tron"
    29.04.2015
"Nie samymi szantami człowiek żyje". 
 
W "chwili wolnego", pomiędzy koncertami i próbami, stworzyliśmy  własną wersję utworu otwierającego kultowy serial "Gra o Tron" stacji HBO.
Do nagranej muzyki powstał klimatyczny teledysk, zrealizowany przez bytomskie WalkStudio, w plenerach polskich Beskidów. 
 
Zachęcamy do obejrzenia i odsłuchania naszego najnowszego dzieła:


   14 - 16.08.2015 - "Festival du Chant de Marin" - Paimpol (Francja)
    20.02.2015

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować że North Cape wystąpi na największym europejskim festiwalu szantowym Festival du Chant de Marin - Paimpol we Francji w dniach 14 - 16. 08. 2015 !!

 

Do zobaczenia !!!   31.07 - 2.08.2015 - "Festival Maritim 2015" (Niemcy)
    11.02.2015

W pierwszy weekend sierpnia pojawimy się w niemieckim Bremen, na tamtejszym festiwalu "Festival Maritim 2015". To jeden z największych i najciekawszych festiwali marynistycznych w Europie...

A to oczywiście nie koniec dobrych wieści  ... wink   3-5.07.2015 - "Baltic Shanty Festival" (Finlandia)
    02.02.2015

Miło nam zakomunikować iż w dniach 3-5 lipca 2015 roku wystąpimy na festiwalu "Baltic Shanty Festival".

 

Odbędzie się on na Wyspach Alandzkich należących do Finlandii Emotikon smile

Jeśli ktoś ma ochote, czas i możliwośći - serdecznie zapraszamy !!! Emotikon smile   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2015
    04.01.2015

SIEMA,

W najbliższą sobotę 10 stycznia zapraszamy wszystkich do zabrzańskiego Kina "ROMA", gdzie o godz. 21 zaśpiewamy dla Was koncert w ramach XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku gramy dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Wszyscy z Was, którzy mają możliwość wsparcia WOŚP w tym roku prosimy o przybycie na nasz koncert, a jeśli nie macie takiej możliwość zachęcamy wszystkich do wpłacania środków bezpośrednio na konto WOŚP 30 1240 1053 1111 0010 5995 9376. W imieniu wszystkich dzieci oraz seniorów serdecznie dziękujemy i raz jeszcze zapraszamy do Kina "ROMA" w sobotę 10 stycznia na godz. 21.   Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2015 Roku
    20.12.2014

Najdrożsi, 2014 rok wielkimi krokami dobiega końca. Z tego miejsca pragniemy Wam złożyć życzenia Zdrowych, Wesołych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2015 Roku. Do zobaczenia - North Cape   North Cape w Operze Śląskiej
    04.12.2014

Koncertowy rok 2014 powoli dobiega końca. W najbliższą niedzielę (7 grudnia) o godz. 18 na deskach Opery Śląskiej w Bytomiu zaśpiewamy dla Was po raz ostatni jako sceniczni ”nastolatkowie”. Koncert z cyklu ”Zasmakuj muzyki” będzie swoistym preludium przyszłorocznej trasy koncertowej, związanej z jubileuszem 20-lecia pracy zespołu. W pierwszej części zaprezentujemy Wam najciekawsze szanty, pieśni morza i utwory folkowe. W drugiej odsłonie odkryjemy nasze kolejne oblicze, ponieważ w tej części koncertu zabierzemy Was w krainę muzyki rozrywkowej i filmowej, prezentując Wam – nierzadko premierowo – utwory znane z anten radiowych i telewizyjnych ostatniego półwiecza. Muzyka na przestrzeni dziesięcioleci ulega ciągłym zmianom, stałej ewolucji, a niejednokrotnie również i rewolucji. My od 19 lat podążamy za tymi zmianami pozostając wierni jednej zasadzie – North Cape zawsze będzie a’cappella!!! Raz jeszcze wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy – 7 grudnia, godz. 18. Do zobaczenia   Szanty nad Warta i rozrywka w Lubinie
    16.07.2014
Kochani, Zapraszamy Was na nasze koncerty w ostatni weekend lipca. W sobotę 26 lipca o godz. 19 zaśpiewamy dla Was koncert szantowy w Międzychodzie. Impreza nad Wartą to utwory znane wszystkim z naszych trzech krążków, przeplecione znanymi wszystkim standardami gatunku oraz jak to w naszym wypadku często bywa kilkoma niespodziankami. Mamy nadzieję, że żaden z samolotów Delta Airlines nie będzie miał awarii (8 lipca jeden się zepsuł powodując opóźnienia w podróży jednego z nas) i w komplecie stawimy się na scenie :) Następnego dnia, w niedzielę 27 lipca o godz. 18, zaplanowany mamy pierwszy w historii zespołu całkowicie rozrywkowy koncert. Do tej pory przemycaliśmy wiele kawałków pop'owych w koncertach szantowych, ale tym razem szant nie będzie wcale!!! Zabierzemy Was w godzinną podróż szlakami muzyki rozrywkowej począwszy od lat 60-tych, na współczesności skończywszy!!! Start w Altanie przy CK Muza o 18 :) Zapraszamy wszystkich bardzo gorąco i do zobaczenia niebawem :)


   North Cape - Pieśni Spod Żagli
    22.05.2014

Zapraszamy wszystkich do podopolskiej Turawy, gdzie w najbliższą sobotę (24 maja) o godz. 20 zaśpiewamy dla Was koncert w Marinie LOK Turawa. 

Koncert odbędzie się w ramach cyklu, noszącego dla zespołu bardzo znajomą nazwę, Pieśni Spod Żagli. Ta nazwa to również tytuł wydanej przez nas wspólnie z Ian'em Woods'em w 2002 roku drugiej płyty zespołu.

W czasie koncertu oczywiście zabrzmią utwory z tejże płyt, jak rownież z naszego najnowszego krążka NORTH CAPE - A'CAPPELLA DOOKOŁA ŚWIATA, który swoją premierę miał 25 maja ubiegłego roku. Dodatkowo, co stało się w ostatnich latach tradycją, przygotowaliśmy na ten wieczór kilka premier, podtrzymując jednocześnie zasadę, iż w naszym przypadku nie zdażają się dwa takie same koncerty. Tym razem naszymi nowościami zabierzemy Was w miejsca, w których do tej pory muzycznie nie byliśmy. Liczymy, iż w tą podróż wybierzecie się razem z nami.

 

Pozdrawiamy i do zobaczenia w Turawie - sobota godz. 20   Nagroda Publiczności XXX KUBRYKU
    18.05.2014
Kochani, Z calego serca dziekujemy Wam za Nagrodę Publiczności, która odebralismy 20 minut temu. Śpiewanie dla Was jest największą radością i przyjemnością!!! Jesteście Wspaniali !!! Pozdrawiamy i do zobaczenia


   XXX lat łódzkiego KUBRYKU
    16.05.2014

Nasi Najdrożsi,

 

Już jutro łódzkie Duże Kino będzie gościło jubileuszowy XXX Kubryk.

W tym czasie przez kubrykową scenę przewinęła się cała plejada najznakomitszych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny szantowej. W tym gronie nie mogło zabraknąć Nas - za co z całego serca Wam dziękujemy.

Dziękujemy Wam za wspaniałą zabawę za każdym razem, kiedy mieliśmy przyjemność uczestniczenia w tym Festiwalu. Dziękujemy Wam za każdą Nagrodę Publiczności i radość śpiewania dla Was. Na zawsze będziecie dla nas Najlepszą Publicznością.

Kubryk zawsze będzie zajmował w naszych sercach szczególne miejsce. To w Łodzi zespół rozpoczynał swoją karierę prawie 20 lat temu. To właśnie na tej scenie żegnaliśmy się z Wami przed 4-letnią przerwą w działalności i specjalnie na Kubryk 2011 zespół zaplanował swoją reaktywację. Na koniec to właśnie rok temu w czasie XXIX Kubryku premierę miała nasza ostatnia płyta NORTH CAPE - a'cappella dookoła świata.

KUBRYK to również nasza historia.

 

Zapraszamy Was jutro na godz. 17 do ŁDK na ul. Traugutta 18. Nasz koncert zaplanowany jest wstępnie na godz. 22.

 

Do zobaczenia

    Port Pieśni Pracy
    23.01.2014

Witajcie w 2014 roku :)

 

Już w najbliższy weekend w Tychach odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Port Pieśni Pracy.

Zapraszamy Was w sobotnią noc do klubu Palisander, gdzie ok. godziny 23:30 zaśpiewamy dla Was koncert promujący naszą ostatnią płytę "NORTH CAPE - a'cappella dookoła świata", wydaną w maju ubiegłego roku nakładem wydawnictwa Soliton. W czasie koncertu na pewno nie zabraknie również kawałków z naszych poprzednich płyt, jak również tych niezarejestrowanych w studio, ale śpiewanych przez nas już dziewiętnaście lat.

W niedzielę w Auli Szkoły Muzycznej o godz. 16 rozpocznie się koncert galowy, w czasie którego również będziemy mieli nieskrywaną przyjemność spotkania się z Wami ponownie.

Zapraszamy Wszystkich Bardzo Serdecznie i Do Zobaczenia. Pozdrawiamy   18. urodziny North Cape w Pszczyńskim Centrum Kultury
    14.11.2013

W mijającym roku North Cape w końcu stał się pełnoletni. 18 lat to szmat czasu, choć dla nas minął jak z bicza trzasł. Przy okazji wejścia w dorosłe życie postanowiliśmy po 7-letniej przerwie wrócić do korzeni i wieloletniej tradycji zespołu, jaką były coroczne koncerty w Pszczyńskim Centrum Kultury przy ul. Rynek 1. W następną sobotę 23 listopada o godz. 18 rozpoczniemy naszą kolejną muzyczną podróż a'cappella dookoła świata. Nie obędzie się również bez niespodzianek, którymi mamy nadzieję powalić Was z nóg, jak nigdy wcześniej. Już jakiś czas temu zapowiadaliśmy, iż z każdym koncertem będą na naszym szlaku przybywały nowe porty, do których będziemy chcieli Was zabrać. Tak będzie i tym razem, kiedy odwiedzimy namiętną Francję, mroczną i mglistą Wielką Brytanie, zahaczymy o wiecznie zakręconą Holandię, nie zabraknie nas w gorącej Afrykę, by poprzez Antypody i Hawaje dotrzeć pod Monterey i dalej w głąb indiańskich pustkowi. Następnie poprzez wody Atlantyku wrócimy do Europy, gdzie przez bardzo zawiłe szlaki Renu i Wełtawy zawitamy nad Morze Czarne, skąd miejmy nadzieję spokojnym kursem wrócimy na nasz rodzimy Śląsk, gdzie bez wątpienia podróż zakończymy w najbardziej odludnym miejscu, w którym aż roi się od "pcheł". Raz jeszcze zapraszamy wszystkich na pszczyński Rynek w sobotę 23 listopada na godz. 18. Bilety do nabycia w kasach Pszczyńskiego Centrum Kultury. Do zobaczania wkrótce   Pozdrowienia z Galway
    02.11.2013
Pragniemy wszystkich bardzo serdecznie pozdrowić z irlandzkiego Galway. Podróż przebiegła zgodnie z planem, samolot wylądował, więc ze spokojem możemy oddać się delektowaniu Guinness'em w King's Head. Już jutro zapraszamy wszystkich do Town Hall Theatre, gdzie o godz. 15 rozpoczniemy naszą podróż a'cappella dookoła świata!!! Do zobaczenia


   NORTH CAPE w Town Hall Theatre w Galway
    31.10.2013

W najbliższą niedzielę 3 listopada zapraszamy wszystkich do Town Hall Theatre w irlandzkim Galway, gdzie o godz. 15 czasu lokalnego zagramy nasz pierwszy koncert na Wyspach. W czasie naszego dwugodzinnego koncertu zabierzemy wszystkich w muzyczną podróż a'cappella dookoła świata. Premiery oczywiście też będą, tym bardziej, że w ostatnim czasie z każdym koncertem regularnie poszerzamy sferę lingwistyczną naszych występów. Bilety można nabyć w kasach teatru, więc wszystkich, którzy akurat w niedzielne popołudnie pojawią się w okolicach Galway - SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!! Do zobaczenia w Town Hall Theatre!!!   Jawszanty 2013
    23.10.2013

Zapraszamy wszystkich do Jaworzna, gdzie w najbliższy piątek odbędzie się V edycja Festiwalu Żeglarskiego "Jawszanty". W tym roku, w związku z remontem Pubu Pajęczyna, na festiwalową tawernę przerobiona zostanie restauracja Trzy Bramy przy ul. Sądowej 13. Impreza rozpoczyna się o godz. 19:30 koncertami Pawła Zadrożnego oraz grupy Drake. Na koniec ok. godz. 22 pojawimy się my, z naszym ostatnim koncertem przed wylotem do Irlandii. Mamy nadzieję, że tak jak dwa lata temu spędzimy z Wami świetny wieczór pełen wspólnej zabawy. Zapraszamy   Autorski koncert w Rybniku
    13.10.2013

Już w najbliższą sobotę 19 października o godz. 19 zapraszamy wszystkich do Domu Kultury w rybnickich Chwałowicach (ul. 1 Maja 91B). W czasie spotakania z nami będziecie mieli okazję wysłuchania na żywo utworów z naszej najnowszej płyty "NORTH CAPE - a'cappella dookoła świata", jak również wielu kawałków z poprzednich dwóch albumów wydanych na przełomie XX i XXI wieku. Dodatkowo w związku z delikatną metamorfozą, chęcią poszukiwania nowych wyzwań i nowych inspiracji muzycznych, jak również z poszerzeniem sfery lingwistycznej (mamy nadzieję, że Goethe i Nobel nie będą mieli nam tego za złe) zaplanowaliśmy na ten wieczór kilka premier. Liczymy, iż przypadną Wam one do gustu i będą powodem weekendowej bezsenności, spowodowanej zaskoczeniem wywołanym nowym kierunkiem naszego muzycznego kursu. Jak zawsze popłyniemy "dookoła świata", choć tym razem na naszej drodze pojawią się zupełnie nowe porty, których przybywać będzie z każdym kolejny koncertem. Zapraszamy więc wszystkich i mamy nadzieję na kolejny wieczór spędzony razem z Wami w cudownej i radosnej atmosferze. Do zobaczenia w sobotę :)   NORTH CAPE w sezonie PUBowym
    12.09.2013

Wakacje już za nami. Dziękujemy wszystkim za ciepłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę w czasie naszych koncertów. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję spotakć się ponownie w czasie naszych kolejnych koncertów w całym kraju.
Sezon żeglarski powoli dobiega końca, ale my na pewno nie będziemy zapadać w zimowy sen. Okres jesienno-zimowy to czas spotkań firmowych, konferencji i długich wieczorów w niejednym pub'ie. 
Dla nas sezon jesienno-zimowy rozpoczyna się w najbliższy weekend dwoma event'ami, którę będą całkowicie zamknięte dla publiczności. Jednak co się odwlecze...
19 października zapraszamy wszystkich do Domu Kultury w rybnickich Chwałowicach, gdzie będziemy mieli przyjemność zaśpiewania dla Was koncertu promującego wydaną przez nas w maju płytę "North Cape - A'cappella dookoła świata".
Tych z Was, którzy nie będą mogli zawitać na któryś z naszych koncertów na terenie RP uspokajamy, iż już tej jesieni będzie można spotkać nas również w irlandzkim Galway. Koncert zaplanowany na niedziele 3 listopada o godz. 15:00 odbędzię się w Town Hall Theatre przy Courthouse Square. Bieżący rok zakończymy 24 listopada koncertem w lubińskim Klubie pod Muzami.  Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na nasze koncerty.

Pozdrawiamy i do zobaczenia   Noc Świętojańska z NORTH CAPE
    19.06.2013

     Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich na nasze "Świętojańskie" koncerty. Sobotni koncert (22 czerwca) nad Jeziorem Zbąszyńskim rozpoczniemy o godz. 15:00. Dzień później, w niedziele 23 czerwca, spotkamy się z Wami w Żninie na Plaży nad Małym Jeziorem o godz. 19:00.  W czasie obu koncertów zaśpiewamy znane z osiemnastoletniej działalności zespołu utwory z dwóch pierwszych płyt, ale również będziecie meli okazję usłyszeć większość repertuaru, który znalazł się na naszej najnowszej płycie, wydanej niespełna miesiąc temu, NORTH CAPE - a'cappella dookoła świata.        "NORTH CAPE a'cappella dookoła świata" w sieci
    22.05.2013
Zapraszamy wszystkich do lektury artykułów zapowiadających wydawaną przez nas płytę "NORTH CAPE - a'cappella dookoła świata".
Informacje prasowe ukazały się na stronach naszych patronów medialnych szanty24.pl i folk24.pl oraz na portalu Szantymaniak. Poniżej zamieszczamy linki do artykułów.

"Płyta po 11 latach" na stronie szanty24.pl
"Śpiewająco w podróż" na stronie folk24.pl
"Nowa płyta zespołu NORTH CAPE" na stronie szantymaniak.pl


   CAŁA NAPRZÓD KU NOWEJ PRZYGODZIE
    21.05.2013
Nasi Kochani,

Już w najbliższą sobotę rozpoczynamy tegoroczną trasę koncertową, która przebiegać będzie pod hasłem: "NORTH CAPE - a'cappella dookoła świata - cała naprzód ku nowej przygodzie".

25 maja 2013 to dla nas szczególny dzień z kilku powodów. Przede wszystkim to dzień oficjalnej premiery najnowszego (trzeciego) LongPlay'a zatytułowanego "NORTH CAPE - a'cappella dookoła świata". Pod powyższym linkiem możecie zobaczyć zwiastun tejże płyty.
Płyta ukaże się nakładem wydawnictwa Soliton i będzie ją można nabyć zarówno bezpośrednio u Wydawcy, jak i u naszych patronów medialnych. Płytę będziecie mogli również znaleźć w Dobrych Sklepach Muzycznych oraz oczywiście na naszych koncertach.
25 maja to również dzień pierwszych koncertów w nowym składzie oraz pierwszy przypadek w historii North Cape kiedy w ciągu 8 godzin zagramy trzy koncerty w trzech różnych miejscach.

Przechodząc zatem do planu koncertowego na sobotnie popołudnie oraz sobotnio-niedzielną noc.
W pierwszej kolejności zapraszamy wszystkich na XXII Dni Pawłowic, gdzie będziemy mieli przyjemność zaśpiewania koncertu w czasie Zlotu Pojazdów Zabytkowych i Amerykańskich. Impreza rozpoczyna się we wczesnych godzinach porannych, a na nasz koncert zapraszamy o godz. 17:00.
Po zakończeniu godzinnego koncertu niestety nie zabawimy w Pawłowicach zbyt długo, ponieważ już o 22:00 wychodzimy na scenę łódzkiego KUBRYKU. Jak już wiele osób zauważyło, a my nigdy nie ukrywaliśmy tego, KUBRYK jest naszym szczególnym i najbardziej lubianym festiwalem. To w czasie Kubryku zdobywając Nagrodę Publiczności zespół zawieszał działalność, by po czterech latach się reaktywować ponownie zaskarbiając sobie sympatię widowni i ponownie zdobyć Nagrodę Publiczności. Dlatego też na ten właśnie koncert zaplanowaliśmy oficjalną premierę płyty "NORTH CAPE - a'cappella dookoła świata".
Premiera naszej płyty na KUBRYKowych deskach to dla nas największa przyjemność i radość.
Tych, którzy będą mocno ściskać kciuki za "naszą trójkę z Dortmundu" w czasie finału na Wembley i nie będą mogli nadążyć za nami w czasie dwóch pierwszych koncertów uspakajamy. Nic straconego, ponieważ o godz. 01:00 (dla pewności dodamy, że to noc z soboty na niedziele) zapraszamy wszystkich do łódzkiego pubu Keja, gdzie po raz trzeci tego wieczoru powiemy: "Przeżyjmy to jeszcze raz".
Będzie nam niezmiernie miło, jeśli będziemy mogli się z Wami spotkać w czasie naszych koncertów i razem odbyć podróż "a'cappella dookoła świata".

Na koniec raz jeszcze zapraszamy i ........

CAŁA NAPRZÓD KU NOWEJ PRZYGODZIE


   Juliusz Krzysteczko - Brakujące Ogniwo
    12.04.2013
Nasi Kochani,

Z nieskrywaną przyjemnością i radością pragniemy Was powiadomić o fakcie odnalezienia Brakującego Ogniwa. Z dniem 11 kwietnia 2013r. nowym członkiem zespołu NORTH CAPE został JULIUSZ "BUFET" KRZYSTECZKO.
Pierwszy raz North Cape w nowym składzie wystąpi 25 maja w czasie koncertów w Pawłowicach oraz Łodzi, na które wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
Mamy nadzieję, że w ostatni weekend maja będziemy mogli przyjechać do Was z "okrągłym" gadżetem. Przez najbliższe półtora miesiąca planujemy dokończyć nagrania, produkcję oraz ostatecznie wydać trzecią płytę zespołu. Dalszych szczegółów nie zdradzamy.
Zapraszamy na nasze koncerty zgodnie z harmonogramem zamieszczonym po prawej stronie.

A na koniec raz jeszcze Witamy BUFETa na pokładzie


   Zmiana w składzie zespołu
    12.04.2013
Nasi Najdrożsi,

Chcielibyśmy poinformować Was o zmianie w składzie zespołu, jaka nastąpiła dwa tygodnie temu. Po trzech latach wspólnej pracy, wielu koncertach i prawie zakończonych nagraniach trzeciej płyty z dniem 2 kwietnia 2013r. postanowiliśmy rozstać się z Michałem Potrzebką.
Pragniemy w tym miejscu podziękować Michałowi za wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieje, że z tych trzech lat w naszej pamięci zostaną tylko te dobre i pozytywne chwile, które bez wątpienia niejednokrotnie miały miejsce.

Jednocześnie zapewniamy wszystkich, iż żadne z naszych planów koncertowych i nagraniowych nie ulegają nawet najmniejszym zmianom i najpóźniej spotykamy się 25 maja 2013r. najpierw w Pawłowicach o godz. 17, a następnie na łódzkim Kubryku ok. godz. 22.

Raz jeszcze - DZIĘKUJEMY...


   Zapraszamy na nasze koncerty w 2013 roku
    31.01.2013
Nasi Kochani,

Koniec świata nas ominął i 2013 rok zaczyna się rozpędzać. Tak jak kalendarz rozkręcać zaczynamy się również i my, a co za tym idzie zaczyna pojawiać się coraz więcej informacji na temat naszych koncetów w tym roku.
Na chwilę obecną koncertowy start zaplanowany jest na maj i mamy nadzieję, że pojawimy się wtedy u Was z miłą niespodzianką.
Już teraz zapraszamy wszystkich na koncerty w Pawłowicach, Łodzi, Zbąszynie oraz Żninie :)
Wierzymy, iż nasze tegoroczne spotkania będą przynajmniej tak samo udane, jak te, które miały miejsce w ubiegłym roku.

O dalszych planach koncertowych będziemy Was informować na bieżąco zarówno na naszej stronie, jak i na profilu na facebook'u.

Zapraszamy wszystkich bardzo gorąco. Do zobaczenia


   Tłoczymy płytę
    06.05.2013
Dzisiaj rozpoczęła się ostateczna produkcja naszej najnowszej płyty.
Okładki i książeczki się drukują, a krążki tłoczą. Wszystko wskazuje na to, że premiera zgodnie z założeniami nastąpi 25 maja w czasie koncertów w Pawłowicach i Łodzi. Jak zapewnia nas wydawca, zrobi wszystko, żeby ten termin nawet przez chwilę nie był zagrożony. O dalszych szczegółach będziemy Was na bieżąco informować.

Pozdrawiamy i do zobaczenia za niespełna trzy tygodnie


   Płyta GOTOWA
    25.04.2013
W dniu wczorajszym z największą radością i uśmiechami od ucha do ucha zakończyliśmy etap studyjny tworzenia trzeciej płyty zespołu !!! Z racji zmian, jakich dokonaliśmy w ostatnich tygodniach, trochę czasu nam uciekło, ale wiemy, że efekt końcowy był tego wart !!!
W tym miejscu pragniemy z całego serca podziękować Łukaszowi Drzewieckiemu za przyjaźń, profesjonalizm i ogrom pracy włożony w realizację tego nagrania !!! Łukaszu - WIELKIE DZIĘKI !!!
Teraz pozostały nam już tylko drobne poprawki w szacie graficznej i w poniedziałek rusza produkcja pierwszego 1000 egzemplarzy nowego albumu. Mamy nadzieję, że na pierwsze koncerty w tym roku, które zagramy dokładnie za miesiąc (Pawłowice oraz Łódź) przywieziemy do Was gotowe wydawnictwo.

Pozdrawiamy i do zobaczenia wkrótce.


   Wirtualne Geśle 2012
    03.04.2013
Kochani,

Już tylko trzy tygodnie pozostały do zakończenia głosowania na Wirtualne Gęśle 2012.
Zachęcamy wszystkich do oddania swojego głosy na płytę Pszczyńska FOLK reGENERACJA, na której zamieściliśmy dwa utwory: Listeczek Dębowy oraz Moiczek.

Ogłoszenie zwycięzcy oraz pozostałych laureatów, jak również losowanie nagród dla głosujących w maju.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy.


   Wesołego Alleluja
    30.03.2013
W okazji nadchodzących Swiąt Wielkiej Nocy pragniemy wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia i radości na codzień :)
Niech Swięta Wielkanocne będą czasem rachunku sumienia i wyciągania wniosków na lepszą przyszłość!!! Niech te Swięta będą początkiem nowego, lepszego jutra gdzie każdy wypoczęty i pełen energii ze zdwojoną siła ruszy do walki o najskrytsze marzenia!!!
Tego życzymy Wam i Waszym Najbliższym :)

Pozdrawiamy,
North Cape


   Wirtualne Gęśle 2012
    05.03.2013
Jak zapewne wszyscy pamiętają w 2012r. wzięliśmy udział w projekcie, którego pomysłodawcą był Szymon Szczepańczyk, w kręgach szantowych znany jako Simon. Zamysł płyty bardzo oryginalny. Dziewięć zespołów związanych z Pszczyna, ale reprezentujących różne style muzyczne, śpiewa ludowe pieśni w własnych aranżacjach, w swoim stylu. Po wielu miesiącach oraz kilku przekładanych terminach wydania płyty, ostatecznie w sierpniu pojawiła się na rynku Pszczyńska FOLK reGENERACJA.
Płyta składa się z 13 utworów. My dołożyliśmy do niej 2 cegiełki w postaci "Listeczka Dębowego" oraz "Moiczka".

Rok 2012 już się zakończył, więc przyszedł czas na plebiscytowe podsumowania. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wzięcia udziału w głosowaniu na Najlepszą Folkową Płytę Roku .
Plepiscyt trwa do 28 kwietnia tego roku, a my zachęcamy wszystkich do oddania swojego głosu na Pszczyńską FOLK reGENERACJĘ . Głosować można klikając na poniższy link Wirtualne Gęśle za rok 2012

Za wszystkie głosy oddane na Pszczyńską FOLK reGENERACJĘ z góry serdecznie dziękujemy.


   NORTH CAPE - a'cappella dookoła świata
    18.05.2013
W przyszłą sobotę, 25 maja na łódzkim Kubryku, oficjalna premiera naszej najnowszej płyty.
Dzisiaj uchylamy rąbka tajemnicy i zapraszamy Was do obejrzenia zwiastunu płyty "NORTH CAPE - a'cappella dookoła świata".

O dalszych szczegółach będziemy Was informować w najbliższym tygodniu.


   Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku
    21.12.2012
Nasi Kochani !!!

Rok 2012 wielkimi krokami dobiega końca. Pragniemy Wam wszystkim podziękować za ostatnie dwanaście miesięcy wspólnych spotkań w czasie koncertów i imprez towarzyszących. Jest nam niezmierni miło, że możemy nasze muzyczne pasje przekazywać Wam ze scen całego kraju - zarówno tych szantowych, jak i folkowo-rozrywkowych. Tworzenie muzyki i granie koncertów dla takiej publiczności jak Wy to sama przyjemność. Mamy nadzieję, że tą przyjemność i frajdę ze wspólnych spotkań będzie wszyscy wzajemnie czerpać przez kolejne miesiące i lata.

Z tego miejsca pragniem złożyć Wam oraz Waszym Rodzinom najserdeczniejsze życzenia Zdrowych, Wesołych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Wszelkiej Pomyślności w nadchodzącym Nowym 2013 Roku.
Niech wody mórz i oceanów będą dla nas wszystkich ukojeniem codziennych trudów, świeża bryza marszczy morza gładkie jak stół, a rum w buteleczkach rośnie na każdym z drzew.

Raz jeszcze Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku smile

Paweł, Łukasz, Maciek oraz dwa Michały


   Pszczyńska Folk reGENERACJE
    18.12.2012
Już w najbliższy czwartek 20 grudnia o godz. 19 w pszczyńskim Domu Kultury odbędzie się oficjalny koncert promocyjny płyty Pszczyńska Folk reGENERACJA !!!
Na scenie będziecie mogli zobaczyć wszystkich wykonawców biorących udział w tym projekcie. Oczywiście poza nami na scenie pojawi się Kabaret Łowcy.B oraz Avocado, Szantana, Huge CCM, Broda-Malon, The Flies, Projekt Granica, D. Sojka oraz D. Kocur.
Jednocześnie będzie to ostatnia okazja do zobaczenia i usłyszenia nas na żywo w 2012 roku.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy :)


   Koncert dla Przyjaciół
    08.12.2012
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Przyjaciołom z łódzkiej Piwnicy Bukowina za wspaniałą zabawę i atmosferę jaką stworzyli wczorajszego wieczoru... Śpiewanie koncertów dla takiej publiczności to "czysta" przyjemność :):):)

Raz jeszcze dziekując za wczorajszy koncert pozdrawiamy wszystkich tradycyjnym: KU-KU, KU-KU ;););)


   Weekend z NORTH CAPE :)
    04.12.2012
Nasi Kochani,

Wielkimi krokami zbliża się ostatni tegoroczny weekend (niektórzy twierdza, że to ostatni taki weekend w dziejach świata i ludzkości) w czasie którego będziecie mieli okazję zobaczyć nas na scenie.
W najbliższy piątek zapraszamy wszystkich do łódzkiej Piwnicy Bukowina na godz. 20, a w sobotni wieczór o tej samej porze do gdyńskiego pubu Contrast Cafe.
W czasie naszych ponad dwugodzinnych koncertów będziecie mogli usłyszeć utwory znane z dwóch pierwszych płyt; utwory, które niebawem ukażą się na trzecim krążku (mamy nadzieję, że koniec świata nie przeszkodzi nam w wydaniu tego albumu); utwory z niedawno wydanej Pszczyńskiej Folk reGENERACJI; jak również kilka niespodzianek przygotowanych specjalnie na te właśnie koncerty :) Tego nie usłyszycie ani nie zobaczycie w żadnym innym miejscu :)

Gorąco Zapraszamy


   NORTH CAPE w KORSARZu
    19.11.2012
Już w najbliższy piątek 23 listopada o godz. 21 rozpocznie się nasz drugi tegoroczny koncert w warszawskiej Tawernie KORSARZ przy ul. Gostyńskiej 45.

W czasie naszej dwugodzinnej podróży dookoła szantowo-żeglarsko-szuwarowego świata będziecie mogli usłyszeć utwory znane z dwóch pierwszych płyt zespołu; utwory, które niebawem ukażą się na trzeciej płycie; utwory z niedawno wydanej Pszczyńskiej Folk reGENERACJI; jak również kilka niespodzianek koncertowych, których nie będziecie mogli usłyszeć w żadnym innym miejscu :)

Warszawa - Tawerna KORSARZ - ul. Gostyńska 45 - Start o 21 :)

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy :)


   North Cape na KONIEC ŚWIATA :)
    05.11.2012
Dwunasty rok tego Tysiąclecia powoli dobiega końca, więc póki jeszcze czas zapraszamy wszystkich na nasze najbliższe koncerty :)

W piątek 23 listopada o godz. 21 (mamy nadzieje, że zima nie zaskoczy ani nas, ani naszych drogowców) rozpocznie się nasz drugi tegoroczny koncert w warszawskiej Tawernie KORSARZ przy ul. Gostyńskiej 45.

Dwa tygodnie później, również w piątek, 7 grudnia o godz. 20 (w tym miejscu również uśmiechamy się do jesienno-zimowej aury) zaśpiewamy długo oczekiwany i kilkakrotnie przekładany "Koncert dla Przyjaciół" w łódzkiej Piwnicy Bukowina przy ul. Bratysławskiej 2A.

Następnego dnia, 8 grudnia, raz jeszcze w tym roku zawitamy na Pomorzu, aby spotkać się z Wami w Contrast Cafe na gdyńskim Bulwarze Nadmorskim. O wieczornej godzinie koncertu powiadomimy Was niebawem.

Na koniec pozostaje nam długo wyczekiwana promocja płyty "Pszczyńska Folk reGENERACJA". Choć płytę można już nabyć od ponad dwóch miesięcy, to dopiero 20 grudnia w Pszczynie dojdzie do skutku koncert, w czasie którego będziecie mogli zobaczyć na scenie wszystkich Twórców wspomnianej płyty.
Wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji wysłuchania dwóch utworów, które zamieściliśmy na tej płycie zapraszamy do odwiedzenia poniższego linku
Pszczyńska Folk reGENERACJA

Zapraszamy Bardzo Serdecznie i Do Zobaczenia na koncertach :)


   XXVI Festiwal SARI - Muzyka Świata (13-16 września)
    13.09.2012
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na XXVI Festiwal SARI- Muzyka Świata, który odbędzie się w dniach 13-16 września w Żorach.
W czasie tej czterodniowej imprezy będzie można wysłuchać koncertów wielu gwiazd rodzimej sceny muzycznej oraz gości zaproszonych z zagranicy. Na scenach w Miejskim Ośrodku Kultury oraz na Rynku będzie można zobaczyć m.in. Zakopower, Carrantuohill z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej, Trio Janusza Radka, Marcina Wyrostka, 4 Refy oraz oczywiście nie mogło w tej plejadzie zabraknąć grupy North Cape smile

Koncert szantowy odbędzie się w piątek 14 września na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Impreza rozpoczyna się o godz. 19 i potrwa do późnych godzin nocnych smile Poza wspomnianymi 4 Refami i North Cape, swój koncert zagra również Ryszard Muzaj.

My ze swojej strony zapewniamy, iż w czasie naszego ponad 1,5-godzinnego koncertu będziecie mieli okazję wysłuchania starych i dobrze znanych szant klasycznych, które będą przeplecione wieloma nowymi utworami zarówno ściśle związanych z żeglarstwem, jak również z muzyką gospel, muzyką popularną i oczywiście na koniec nie zabraknie Pszczyńskiej Folk reGENERACJI smile

Klikając na poniższy link dowiecie się więcej o festiwalu
XXVI Festiwal SARI - Muzyka Świata

Raz jeszcze gorąco zapraszamy - bilety jeszcze są smile


   Charzykowy 2012 - relacja z festiwalu
    17.08.2012
Wszystkich tych, których nie było i tych, którzy chcieliby raz jeszcze przenieść się do charzykowskiego amfiteatru zapraszamy do obejrzenia relację z festiwalu.

Charzykowy 2012 w obiektywie portalu chojnice.ch


   XV Festiwal Piosenki Żeglarskiej Charzykowy 2012
    14.08.2012
XV Festiwal Piosenki Żeglarskiej Charzykowy 2012 za nami. Z tego miejsca pragnęlibyśmy szczególnie podziękować:

1. Charzykowskiej publiczności za gorące przyjęcie i niekończące się owacje.
2. Organizatorom za świetną atmosferę za kulisami.
3. Tucholskiej Policji za jedyną w swoim rodzaju eskortę.
4. Żółwikowi za niezastąpioną przyjacielską pomoc.

Mamy nadzieję, że już za rok będziemy mogli spotkać się z Wami ponownie i śpiewająco opowiedzieć historię naszej podróży, bo nie ukrywamy, iż w czasie tej eskapady powstał już utwór o tym mówiący :)

Pozdrawiamy Gorąco


   Szanty w Pucku
    14.08.2012
Po DŁUGIEJ podróży i "podziwaniu zapału oraz tempa pracy polskich drogowców" dotarliśmy na drugi koniec Polski, aby spotkać się z szantyfanami nad Zatoką Pucką.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę, a pogodzie za to, że dopisała.
Była to nasza pierwsza od paru lat, ale na pewno nie ostatnia, wyprawa nad polskie morze. Mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach będziemy mieli okazję do Was ponownie przyjechać i raz jeszcze zabrać Was w Żeglarską Podróż Dookoła Świata.

Raz jeszcze dziękujemy i gorąco pozdrawiamy


   Nowy Brzeg - Nowa Fala
    14.08.2012
W minioną sobotę po raz pierwszy mieliśmy przyjemność wziąć udział w Festiwalu "Nowy Brzeg - Nowa Fala", który odbył się w Tarnobrzegu nad Jeziorem Machowskim.
Bardzo serdecznie dziękujemy publiczności za świetną zabawę oraz wspólne śpiewy i tańce pod sceną.
Biorąc pod uwagę fakt, iż nasz koncert został zarejestrowany, mamy nadzieję, że już niebawem wszyscy będą mogli zobaczyć, posłuchać i raz jeszcze przeżyć to co działo się w czasie tego koncertu.
Jednocześnie nie żegnamy się z tarnobrzeską publicznością mając nadzieje, że najpóźniej za rok ponownie dla Was zaśpiewamy.

Gorąco Pozdrawiamy

A oto link do jednej z relacji z Festiwalu NOWY BRZEG - NOWA FALA


   Koncerty czas zacząć .. :-)
    09.07.2012
Jako ze nasz zespół nie lubi pustki to wszystkich zapraszamy 15.07.2012 do Gródka nad Dunajcem nad jeziorem Rożnowskim o godz. 20.00 ;-)


   Kopyść 2012 - Białystok
    17.04.2012
Już w najbliższą sobotę zapraszamy do Białegostoku wszystkich miłośników szant oraz folku acappella, gdzie zaśpiewamy ( po raz pierwszy !! ) na XXVIII Festiwalu "Kopyść" w koncercie "Żeglujże żeglarzu" :) Początek 21.04.2012 o godz. 20.00.

Przybywajcie !!


   Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
    16.12.2011
Nasi Drodzy,

Z okazji zbliżających się Świąt oraz Nowego 2012 Roku, pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia Zdrowych, Wesołych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, Spędzonych w ciepłej i rodzinnej atmosferze oraz Szalonej Sylwestrowej imprezy i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

Niech wiatr spokojnie prowadzi Was przez morza i oceany, a jak już zawitacie na stały ląd to mamy nadzieję, że będzie nam dane spotkać się z Wami gdzieś na szantowej scenie.

Pozdrawiamy,
NORTH CAPE


   North Cape w Starym Porcie w Krakowie
    16.11.2011
W najbliższy piątek (18 listopada) zapraszamy na nasz koncert do tawerny żeglarskiej Stary Port w Krakowie przy ul. Straszewskiego 27...

Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, a w czasie naszego występu będziecie Państwo mieli okazję wysłuchać nowego repertuaru, który zawierać będzie między innymi utwory z płyty, którą obecnie nagrywamy!!!

Serdecznie zapraszamy...

Link do strony Starego Portu


   North Cape w Tawernie KORSARZ
    10.04.2012
Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na nasz koncert w warszawskiej Tawernie KORSARZ, ktory odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 21.

W czasie piątkowego koncertu, poza utworami znanymi z naszych pierwszych dwóch płyt, będą Państwo mieli okazję usłyszeć nasz nowy repertuar z nagrywanej właśnie trzeciej płyty oraz kilka utworów premierowych, które będzie można usłyszeć tylko w czasie naszych koncertów.

Serdecznie zapraszamy


   Wielkanoc '12
    07.04.2012
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzenia szczęścia, zdrowia i radości składa zespół North Cape.


   North Cape w Folk24.pl
    28.03.2012
Na stronie portalu Folk24.pl pojawił się obszerny artykuł na temat zespołu. Życzymy miłej lektury :)

Link do artykułu


   Kolejna relacja z Shanties ...
    17.03.2012
Następna relacja z festiwalu Shanties, tym razem okiem portalu Folk24. Kolejne dobre recenzje... a to cieszy :)

Link do relacji z Shanties 2012


   Relacja z Shanties 2012
    08.03.2012
XXXI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Shanties 2012" przeszedł już do historii, a my zapraszamy wszystkich chętnych do przeczytania realicji i obejrzenia zdjęć z całego festiwali.

Link do relacji z Shanties 2012


   Znalezione na YouTube ...
    10.02.2012
Tak wyglądało śpiewanie szant na żaglowcu. Zamieszczony fragment pochodzi z filmu Moby Dick z 1956 r.
Link do strony YouTube


   Galeria - nowe zdjęcia ze "Starego Portu"
    08.02.2012
Serdecznie zapraszamy do działu Galeria, gdzie zostały udostępnione nowe zdjęcia z koncertu zespołu w Tawernie "Stary Port" w Krakowie.


   Zapraszamy na Shanties 2012
    11.02.2012
W ostatni weekend lutego w Krakowie, na fanów mokrego folku czeka 14 koncertów, wystawy, pokazy filmów, spotkania z kapitanami, warsztaty dla młodych twórców i dla dzieci. Już za chwilę rusza bowiem 31 edycja "Shanties". Więcej na portalu Folk24.


   Koncert NC w Bielawie odwołany ...
    03.07.2012
Z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych organizator festiwalu "Sudeckie Żagle" (Bielawa) w dniu dzisiejszym tj. 03.07.2012 odwołał nasz koncert zaplanowany na 15.07.2012. Wszystkich chętnych do posłuchania nas na żywo zapraszamy do śledzenia aktualnej listy koncertów.


   "Pszczyński Projekt Folkowy" w mediach.
    19.06.2012
Na portalu Infopres pojawiła się kolejna zapowiedź płyty, którą zespół North Cape nagrywa wraz z pszczyńskimi artystami. Premiera tego ciekawego wydawnictwa już jesienią ...

Szczegóły tutaj: Link


   Relacje z Kubryku 2012
    30.05.2012
"Kubryk 2012" już niestety za nami, a my zapraszamy wszystkich chętnych do przeczytania pojawiających się kolejnych realicji i obejrzenia zdjęć z całego festiwalu.

- Relacja opublikowana na stronie Baru Bukowina (Łódź),
- Kolejna relacja reporterska z KUBRYKU na stronie Baru Bukowina,
- Artykuł Kamila Piotrowskiego na stronie portalu Folk24.pl.


   Podziękowanie
    27.05.2012
Serdecznie dziękujemy Wspaniałej Łódzkiej Publiczności za fantastyczną atmosferę na tegorocznym "Kubryku". Uwielbiamy dla Was śpiewać. Do zobaczenia za rok.


   Regaty Żeglarskie i "Kubryk 2012"
    13.05.2012
Zapraszamy na nasz najbliższy koncert, który odbędzie się 25 maja ( piątek ) o godz. 20.30 w Ośrodku Sportów Wodnych w Pszczynie ( nad jeziorem Łąka ).

Dzień później, czyli 26 maja ( sobota ) zagramy na łódzkim festiwalu "Kubryk". Koncert rozpoczyna się o godz. 18.00

Do zobaczenia !!!


   Po Chłopie !!!
    07.05.2012
Kochani.
W sobotę 5 maja przepadł kolejny Cape's !!! Ze stanu kawalerskiego odszedł i w związek małżeński wstąpił nasz zespołowy kolega Michał "Kox" Potrzebka. A że bawiliśmy się wyśmienicie na jego weselu, jakoś darujemy mu ten fakt !!! Wszystkiego najlepszego, na nowej drodze życia !!!


   Miesięcznik "Żagle" - wydanie 09/2011
    05.09.2011
We wrześniowym numerze miesięcznika "Żagle" (09/2011) ukazała się  informacja na temat udanej reaktywacji i powrotu zespołu na żeglarską scenę. Gorąco zachęcamy do lektury.   


   TRATWA 2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz...
    13.11.2011
Dziękujemy Państwu za wspaniałą atmosferę i wspólne śpiewanie w czasie wczorajszego koncertu smile

Tym z Państwa, którzy nie mieli możliwości przybycia na Tratwę oraz tym, którzy pragnęliby raz jeszcze przenieść się na salę Chorzowskiego Centrum Kultury i PRZEŻYĆ TO JESZCZE RAZ, polecamy pierwszą część relacji z naszego koncertu na stronie YouTube...

Link do strony YouTube


   XXVII Festiwal Piosenki Żeglarskiej "TRATWA 2011" - 11/12.11.2011 (Chorzów)
    08.11.2011
Już w najbliższy weekend w Chorzowie odbędzie się jeden z najstarszych festiwali szantowych w Polsce - TRATWA. W tym roku scena Tratwy będzie gościła wykonawców z całego kraju już po raz XXVII.

TRATWA jest jedną z najbliższych naszym sercom imprez szantowych. Podczas pierwszego występu na tym festiwalu w 1996r., wtedy jeszcze w katowickim Spodku, North Cape otrzymał Nagrodę Rady Miasta Katowice, która była początkiem już 16-letniej przygody zespołu z szantami śpiewanymi a cappella.

Dzisiaj mamy zaszczyt zaprosić Państwa na sobotni koncert "Niech zabrzmi pieśń", który rozpocznie się w sobotę 12 listopada o godz. 18 w Chorzowskim Centrum Kultury przy ul. Sienkiewicza 3.

W czasie naszego występu będziecie mieli Państwo okazję usłyszeć utwory, które śpiewamy od lat, jak również najnowszy repertuar, który właśnie jest rejestrowany w studio.

Więcej informacji dotyczących koncertu mogą Państwo zasięgnąc na stronie festiwalu TRATWA 2011

Serdecznie zapraszamy...


   Jawszanty 2011 - relacja TV
    29.10.2011
Wszystkim Państwu, którzy przybyli do Pubu Pajęczyna na III Jawszanty, bardzo serdecznie dziękujemy za świetną, wspólną zabawę.

Wszystkim, którzy niestety nie mogli pojawić się na Festiwalu, polecamy relację TV zawierającą m.in. fragmenty naszego koncertu.

Link do relacji TV


   III Żeglarski Festiwal "Jawszanty" - 28.10.2011 (Jaworzno)
    27.10.2011
Gorąco zapraszamy na III Żeglarski Festiwal "Jawszanty", który odbędzie się w najbliższy piątek w Jaworznie w Pubie "Pajęczyna" przy ul. Wojska Polskiego 1...

Festiwal rozpoczyna się o godz. 19:00, a w czasie naszego koncertu będziecie Państwo mieli okazję wysłuchać nowego repertuaru, który zawierać będzie między innymi utwory z płyty, którą obecnie nagrywamy!!!

Serdecznie zapraszamy...


   Koncert "North Cape" już w najbliższy weekend
    23.09.2011

Zapraszamy na Regaty Żeglarskie o "Błękitną Wstęgę Jeziora Łąckiego", które odbędą się w najbliższą sobotę 24 września 2011 roku na terenie Ośrodka Sportów Wodnych przy ulicy Piotra Skargi 44 w Łące (koło Pszczyny). Lokalizacja na mapie: Mapa (Zumi)
 

O godzinie 17.00 zaplanowany jest koncert zespołu North Cape. Wstęp  wolny.


Gorąco zapraszamy !   North Cape na "YouTube"
    06.07.2011
Wszystkich chętnych do posłuchania i pooglądania (jakość HD) fragmentów naszego występu na tegorocznym "Kubryku" (Łódź) zapraszamy do serwisu YouTube.

Link do strony YouTube


   "Czas powrotów" - kolejna relacja z festiwalu Kubryk
    27.06.2011
Kolejna relacja z Kubryku... i coś do posłuchania... :)

Artykuł dostępny jest pod adresem: http://www.folk24.pl/w-folkowym-tonie/czas-powrotow/


   "Udany powrót" - relacja Kamila Piotrowskiego z Kubryku
    24.05.2011
Serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu Kamila Piotrowskiego na temat naszego występu na tegorocznym Kubryku.

Artykuł dostępny jest pod adresem: http://www.folk24.pl/wiesci/udany-powrot/


   Nagroda Publiczności na Kubryku 2011
    22.05.2011
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że zespół North Cape po swoim debiutanckim koncercie w nowym składzie, na tegorocznym festiwalu Kubryk zdobył NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. Wszystkim słuchaczom, którzy oddali na nas swoje głosy pragniemy BARDZO GORĄCO PODZIĘKOWAĆ.


   Kubryk 2011
    16.05.2011
Zapraszamy wszystkich starych, obecnych oraz przyszłych fanów na festiwal Kubryk w Łodzi, gdzie odbędzie się nasz pierwszy koncert w nowym składzie. Więcej informacji o festiwalu na www.kubryk.szanty.pl


   "Port Pieśni Pracy" - 27-28.08.2011 (Tychy)
    23.08.2011
Gorąco zapraszamy na festiwal żeglarski "Port Pieśni Pracy", który odbędzie się w najbliższy weekend w Tychach Paprocanach ...

W niedzielę 28.08.2011 r. będziemy mieli okazję zaprezentować Państwu nasz nowy repertuar, który zawierać będzie między innymi utwory z płyty, którą obecnie nagrywamy !!!

Serdecznie zapraszamy... Wstęp wolny.

Link do strony festiwalu: http://ppp.kultura.tychy.pl


   North Cape reaktywacja :)
    12.05.2011
Jesienią 2010 roku zespół reaktywował swoją działalność w odświeżonym składzie. Wiosną 2011 roku demonstrując publiczności nowe brzmienie nagrał trzy premierowe utwory, które są zaczątkiem kolejnej płyty...

Zapraszamy do działu  Wydawnictwa  gdzie można posłuchać 3 nowych utworów (pełne wersje).


   Port Pieśni Pracy
    23.01.2014

Witajcie w 2014 roku :)

 

Już w najbliższy weekend w Tychach odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Port Pieśni Pracy.

Zapraszamy Was w sobotnią noc do klubu Palisander, gdzie ok. godziny 23:30 zaśpiewamy dla Was koncert promujący naszą ostatnią płytę "NORTH CAPE - a'cappella dookoła świata", wydaną w maju ubiegłego roku nakładem wydawnictwa Soliton. W czasie koncertu na pewno nie zabraknie również kawałków z naszych poprzednich płyt, jak również tych niezarejestrowanych w studio, ale śpiewanych przez nas już dziewiętnaście lat.

W niedzielę w Auli Szkoły Muzycznej o godz. 16 rozpocznie się koncert galowy, w czasie którego również będziemy mieli nieskrywaną przyjemność spotkania się z Wami ponownie.

Zapraszamy Wszystkich Bardzo Serdecznie i Do Zobaczenia. Pozdrawiamy   18. urodziny North Cape w Pszczyńskim Centrum Kultury
    14.11.2013

W mijającym roku North Cape w końcu stał się pełnoletni. 18 lat to szmat czasu, choć dla nas minął jak z bicza trzasł. Przy okazji wejścia w dorosłe życie postanowiliśmy po 7-letniej przerwie wrócić do korzeni i wieloletniej tradycji zespołu, jaką były coroczne koncerty w Pszczyńskim Centrum Kultury przy ul. Rynek 1. W następną sobotę 23 listopada o godz. 18 rozpoczniemy naszą kolejną muzyczną podróż a'cappella dookoła świata. Nie obędzie się również bez niespodzianek, którymi mamy nadzieję powalić Was z nóg, jak nigdy wcześniej. Już jakiś czas temu zapowiadaliśmy, iż z każdym koncertem będą na naszym szlaku przybywały nowe porty, do których będziemy chcieli Was zabrać. Tak będzie i tym razem, kiedy odwiedzimy namiętną Francję, mroczną i mglistą Wielką Brytanie, zahaczymy o wiecznie zakręconą Holandię, nie zabraknie nas w gorącej Afrykę, by poprzez Antypody i Hawaje dotrzeć pod Monterey i dalej w głąb indiańskich pustkowi. Następnie poprzez wody Atlantyku wrócimy do Europy, gdzie przez bardzo zawiłe szlaki Renu i Wełtawy zawitamy nad Morze Czarne, skąd miejmy nadzieję spokojnym kursem wrócimy na nasz rodzimy Śląsk, gdzie bez wątpienia podróż zakończymy w najbardziej odludnym miejscu, w którym aż roi się od "pcheł". Raz jeszcze zapraszamy wszystkich na pszczyński Rynek w sobotę 23 listopada na godz. 18. Bilety do nabycia w kasach Pszczyńskiego Centrum Kultury. Do zobaczania wkrótce   Pozdrowienia z Galway
    02.11.2013
Pragniemy wszystkich bardzo serdecznie pozdrowić z irlandzkiego Galway. Podróż przebiegła zgodnie z planem, samolot wylądował, więc ze spokojem możemy oddać się delektowaniu Guinness'em w King's Head. Już jutro zapraszamy wszystkich do Town Hall Theatre, gdzie o godz. 15 rozpoczniemy naszą podróż a'cappella dookoła świata!!! Do zobaczenia


   NORTH CAPE w Town Hall Theatre w Galway
    31.10.2013

W najbliższą niedzielę 3 listopada zapraszamy wszystkich do Town Hall Theatre w irlandzkim Galway, gdzie o godz. 15 czasu lokalnego zagramy nasz pierwszy koncert na Wyspach. W czasie naszego dwugodzinnego koncertu zabierzemy wszystkich w muzyczną podróż a'cappella dookoła świata. Premiery oczywiście też będą, tym bardziej, że w ostatnim czasie z każdym koncertem regularnie poszerzamy sferę lingwistyczną naszych występów. Bilety można nabyć w kasach teatru, więc wszystkich, którzy akurat w niedzielne popołudnie pojawią się w okolicach Galway - SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!! Do zobaczenia w Town Hall Theatre!!!   Jawszanty 2013
    23.10.2013

Zapraszamy wszystkich do Jaworzna, gdzie w najbliższy piątek odbędzie się V edycja Festiwalu Żeglarskiego "Jawszanty". W tym roku, w związku z remontem Pubu Pajęczyna, na festiwalową tawernę przerobiona zostanie restauracja Trzy Bramy przy ul. Sądowej 13. Impreza rozpoczyna się o godz. 19:30 koncertami Pawła Zadrożnego oraz grupy Drake. Na koniec ok. godz. 22 pojawimy się my, z naszym ostatnim koncertem przed wylotem do Irlandii. Mamy nadzieję, że tak jak dwa lata temu spędzimy z Wami świetny wieczór pełen wspólnej zabawy. Zapraszamy   Autorski koncert w Rybniku
    13.10.2013

Już w najbliższą sobotę 19 października o godz. 19 zapraszamy wszystkich do Domu Kultury w rybnickich Chwałowicach (ul. 1 Maja 91B). W czasie spotakania z nami będziecie mieli okazję wysłuchania na żywo utworów z naszej najnowszej płyty "NORTH CAPE - a'cappella dookoła świata", jak również wielu kawałków z poprzednich dwóch albumów wydanych na przełomie XX i XXI wieku. Dodatkowo w związku z delikatną metamorfozą, chęcią poszukiwania nowych wyzwań i nowych inspiracji muzycznych, jak również z poszerzeniem sfery lingwistycznej (mamy nadzieję, że Goethe i Nobel nie będą mieli nam tego za złe) zaplanowaliśmy na ten wieczór kilka premier. Liczymy, iż przypadną Wam one do gustu i będą powodem weekendowej bezsenności, spowodowanej zaskoczeniem wywołanym nowym kierunkiem naszego muzycznego kursu. Jak zawsze popłyniemy "dookoła świata", choć tym razem na naszej drodze pojawią się zupełnie nowe porty, których przybywać będzie z każdym kolejny koncertem. Zapraszamy więc wszystkich i mamy nadzieję na kolejny wieczór spędzony razem z Wami w cudownej i radosnej atmosferze. Do zobaczenia w sobotę :)   NORTH CAPE w sezonie PUBowym
    12.09.2013

Wakacje już za nami. Dziękujemy wszystkim za ciepłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę w czasie naszych koncertów. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję spotakć się ponownie w czasie naszych kolejnych koncertów w całym kraju.
Sezon żeglarski powoli dobiega końca, ale my na pewno nie będziemy zapadać w zimowy sen. Okres jesienno-zimowy to czas spotkań firmowych, konferencji i długich wieczorów w niejednym pub'ie. 
Dla nas sezon jesienno-zimowy rozpoczyna się w najbliższy weekend dwoma event'ami, którę będą całkowicie zamknięte dla publiczności. Jednak co się odwlecze...
19 października zapraszamy wszystkich do Domu Kultury w rybnickich Chwałowicach, gdzie będziemy mieli przyjemność zaśpiewania dla Was koncertu promującego wydaną przez nas w maju płytę "North Cape - A'cappella dookoła świata".
Tych z Was, którzy nie będą mogli zawitać na któryś z naszych koncertów na terenie RP uspokajamy, iż już tej jesieni będzie można spotkać nas również w irlandzkim Galway. Koncert zaplanowany na niedziele 3 listopada o godz. 15:00 odbędzię się w Town Hall Theatre przy Courthouse Square. Bieżący rok zakończymy 24 listopada koncertem w lubińskim Klubie pod Muzami.  Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na nasze koncerty.

Pozdrawiamy i do zobaczenia   Noc Świętojańska z NORTH CAPE
    19.06.2013

     Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich na nasze "Świętojańskie" koncerty. Sobotni koncert (22 czerwca) nad Jeziorem Zbąszyńskim rozpoczniemy o godz. 15:00. Dzień później, w niedziele 23 czerwca, spotkamy się z Wami w Żninie na Plaży nad Małym Jeziorem o godz. 19:00.  W czasie obu koncertów zaśpiewamy znane z osiemnastoletniej działalności zespołu utwory z dwóch pierwszych płyt, ale również będziecie meli okazję usłyszeć większość repertuaru, który znalazł się na naszej najnowszej płycie, wydanej niespełna miesiąc temu, NORTH CAPE - a'cappella dookoła świata.        "NORTH CAPE a'cappella dookoła świata" w sieci
    22.05.2013
Zapraszamy wszystkich do lektury artykułów zapowiadających wydawaną przez nas płytę "NORTH CAPE - a'cappella dookoła świata".
Informacje prasowe ukazały się na stronach naszych patronów medialnych szanty24.pl i folk24.pl oraz na portalu Szantymaniak. Poniżej zamieszczamy linki do artykułów.

"Płyta po 11 latach" na stronie szanty24.pl
"Śpiewająco w podróż" na stronie folk24.pl
"Nowa płyta zespołu NORTH CAPE" na stronie szantymaniak.pl


   CAŁA NAPRZÓD KU NOWEJ PRZYGODZIE
    21.05.2013
Nasi Kochani,

Już w najbliższą sobotę rozpoczynamy tegoroczną trasę koncertową, która przebiegać będzie pod hasłem: "NORTH CAPE - a'cappella dookoła świata - cała naprzód ku nowej przygodzie".

25 maja 2013 to dla nas szczególny dzień z kilku powodów. Przede wszystkim to dzień oficjalnej premiery najnowszego (trzeciego) LongPlay'a zatytułowanego "NORTH CAPE - a'cappella dookoła świata". Pod powyższym linkiem możecie zobaczyć zwiastun tejże płyty.
Płyta ukaże się nakładem wydawnictwa Soliton i będzie ją można nabyć zarówno bezpośrednio u Wydawcy, jak i u naszych patronów medialnych. Płytę będziecie mogli również znaleźć w Dobrych Sklepach Muzycznych oraz oczywiście na naszych koncertach.
25 maja to również dzień pierwszych koncertów w nowym składzie oraz pierwszy przypadek w historii North Cape kiedy w ciągu 8 godzin zagramy trzy koncerty w trzech różnych miejscach.

Przechodząc zatem do planu koncertowego na sobotnie popołudnie oraz sobotnio-niedzielną noc.
W pierwszej kolejności zapraszamy wszystkich na XXII Dni Pawłowic, gdzie będziemy mieli przyjemność zaśpiewania koncertu w czasie Zlotu Pojazdów Zabytkowych i Amerykańskich. Impreza rozpoczyna się we wczesnych godzinach porannych, a na nasz koncert zapraszamy o godz. 17:00.
Po zakończeniu godzinnego koncertu niestety nie zabawimy w Pawłowicach zbyt długo, ponieważ już o 22:00 wychodzimy na scenę łódzkiego KUBRYKU. Jak już wiele osób zauważyło, a my nigdy nie ukrywaliśmy tego, KUBRYK jest naszym szczególnym i najbardziej lubianym festiwalem. To w czasie Kubryku zdobywając Nagrodę Publiczności zespół zawieszał działalność, by po czterech latach się reaktywować ponownie zaskarbiając sobie sympatię widowni i ponownie zdobyć Nagrodę Publiczności. Dlatego też na ten właśnie koncert zaplanowaliśmy oficjalną premierę płyty "NORTH CAPE - a'cappella dookoła świata".
Premiera naszej płyty na KUBRYKowych deskach to dla nas największa przyjemność i radość.
Tych, którzy będą mocno ściskać kciuki za "naszą trójkę z Dortmundu" w czasie finału na Wembley i nie będą mogli nadążyć za nami w czasie dwóch pierwszych koncertów uspakajamy. Nic straconego, ponieważ o godz. 01:00 (dla pewności dodamy, że to noc z soboty na niedziele) zapraszamy wszystkich do łódzkiego pubu Keja, gdzie po raz trzeci tego wieczoru powiemy: "Przeżyjmy to jeszcze raz".
Będzie nam niezmiernie miło, jeśli będziemy mogli się z Wami spotkać w czasie naszych koncertów i razem odbyć podróż "a'cappella dookoła świata".

Na koniec raz jeszcze zapraszamy i ........

CAŁA NAPRZÓD KU NOWEJ PRZYGODZIE


   Juliusz Krzysteczko - Brakujące Ogniwo
    12.04.2013
Nasi Kochani,

Z nieskrywaną przyjemnością i radością pragniemy Was powiadomić o fakcie odnalezienia Brakującego Ogniwa. Z dniem 11 kwietnia 2013r. nowym członkiem zespołu NORTH CAPE został JULIUSZ "BUFET" KRZYSTECZKO.
Pierwszy raz North Cape w nowym składzie wystąpi 25 maja w czasie koncertów w Pawłowicach oraz Łodzi, na które wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
Mamy nadzieję, że w ostatni weekend maja będziemy mogli przyjechać do Was z "okrągłym" gadżetem. Przez najbliższe półtora miesiąca planujemy dokończyć nagrania, produkcję oraz ostatecznie wydać trzecią płytę zespołu. Dalszych szczegółów nie zdradzamy.
Zapraszamy na nasze koncerty zgodnie z harmonogramem zamieszczonym po prawej stronie.

A na koniec raz jeszcze Witamy BUFETa na pokładzie


   Zmiana w składzie zespołu
    12.04.2013
Nasi Najdrożsi,

Chcielibyśmy poinformować Was o zmianie w składzie zespołu, jaka nastąpiła dwa tygodnie temu. Po trzech latach wspólnej pracy, wielu koncertach i prawie zakończonych nagraniach trzeciej płyty z dniem 2 kwietnia 2013r. postanowiliśmy rozstać się z Michałem Potrzebką.
Pragniemy w tym miejscu podziękować Michałowi za wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieje, że z tych trzech lat w naszej pamięci zostaną tylko te dobre i pozytywne chwile, które bez wątpienia niejednokrotnie miały miejsce.

Jednocześnie zapewniamy wszystkich, iż żadne z naszych planów koncertowych i nagraniowych nie ulegają nawet najmniejszym zmianom i najpóźniej spotykamy się 25 maja 2013r. najpierw w Pawłowicach o godz. 17, a następnie na łódzkim Kubryku ok. godz. 22.

Raz jeszcze - DZIĘKUJEMY...


Content Management Powered by CuteNews  |   Admin login